Hakkımızda

Hızlı Bakış

Zeytinburnu/İstanbul’da faaliyet gösteren Özata Hukuk Bürosu, Avukat Bekir ÖZATA tarafından kurulmuş olup, birçok alanda uzmanlaşmış dinamik avukat kadrosuyla sonuç odaklı çalışan, bilirkişi ve danışmanlar ile iş birliği içerisinde hukuki konularda danışmanlık ve avukatlık hizmetleri vermektedir.

 

Hukuk büromuz güven, saygı ve gizlilik prensiplerinden yola çıkarak birçok gerçek ve tüzel kişiye yönelik hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır.

 

Hukuk büromuz inşaat, tekstil, spor, yatırım, turizm ve İSG sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren ulusal ve uluslar arası şirket ve şahıslara hizmet vermektedir.

 

Avukatlık faaliyetlerini bir bütün olarak görüp sadece dava avukatlığı değil tüm hukuki işlemlerinizde danışabileceğiniz bir çözüm ortağınızız. Her an yanınızda danışabileceğiniz uzman kadromuzla size hizmet etmek için buradayız.

Misyonumuz

Avukatlık hizmetlerini yerine getirirken müvekkillerimizin güven ve gizliliğine önem veren ve onların çıkarları için çalışmak hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda değişen hukuk kurallarına hızla adapte olarak müvekkillerimizin sorunlarına en güvenilir ve kalıcı çözümleri üretiriz. Müvekkillerimizin bizimle paylaştıkları bilgileri bir meslek sırrı olarak görüp asla paylamayız.

 

Teknolojinin verdiği imkânları sonuna kadar kullanarak genç ve dinamik ekibimizle çözüme ulaşmak hukuk büromuz, davaları sadece birer dosya olarak görmeyip insan odaklı çalışma anlayışımızla müvekkillerimiz dostlarımız haline getirip onların hayatını kolaylaştırmak amacı ile yola çıkmıştır.

Vizyonumuz

Ülkemizde ve dünyada lider ve örnek bir avukatlık bürosu olarak insanların yaşamında hukuk alanına giren her alanda onların hayatına dokunarak sorunlarına çözüm bulmaktır.

 

Davaları sadece birer dosya olarak görmeyip insan odaklı çalışma anlayışımızla müvekkillerimizin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen bir anlayışa sahibiz. Proaktif bir bakış açısı ile hukuki sorunları daha ortaya çıkmadan ve davaya dönüşmeden önleyecek bir danışmanlık sistemi oluşturmayı hedefliyoruz.

 

Büromuzda ekip arkadaşlarımızı her biri bir alanda uzmanlaştırarak ülke hukuk sistemine değerli hukukçular yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Vekaletname Bilgilerimiz

İçerik doldurulacak.

5 ADIMDA NELER YAPIYORUZ?

Özata Hukuk Bürosu ile çalışmaya başladığınızda işler bu şekilde ilerleyecek.

 • 01 | Ön Görüşme Süreci

  Müvekkillerin karşılaştığı hukuki sorunların tespiti ve çözümüne dair görüşme gerçekleştirilip uygun çözüm yolları önerilir.

 • 02 | Dava/İcra Hazırlık Safhası

  Hukuki sorunun tespiti sonrasında belirlenen çözüm yoluna ilişkin bilgi ve belgelerin toplaması.

 • 03 | Dava/İcra Süreç Takibi

  Hukuki sorunlara ilişkin arabulucu başvurusu, dava, icra takibi ve diğer tüm çözümlere ilişkin sürecin yürütülmesi.

 • 04 | İlamın İcrası/Tahsilat Safhası

  Dava dosyasının sonuçlandırılması ve mahkemece verilen karara konu alacaklara dair icra işlemleri.

 • 05 | Dosyanın İnfaz Edilmesi

  Alacakların tahsili ile dosya infaz edilir.

0